Ramowy rozkład dnia w przedszkolu

RAMOWY ROZKŁAD DNIA PRZEDSZKOLA NIEPUBLICZNEGO

ZGROMADZENIA SIÓSTR ŚW. JÓZEFA W TUCHOWIE

• 6.30-7.45

Codziennie rano z wesołą miną przychodzimy do przedszkola. Tu czekają na nas koleżanki, koledzy, siostra oraz panie. Witamy się ze wszystkimi i rozpoczynamy zabawę. Wybieramy to, co nas interesuje: klocki, lalki, samochody, puzzle, gry planszowe.

• 7.45-8.10

To czas na gimnastykę poranną i zabawy muzyczno- ruchowe przy piosenkach religijnych. Po zabawach ruchowych idziemy do łazienki, korzystamy z toalety i dokładnie myjemy ręce.

ŚNIADANIE

Teraz zjadamy pyszne i zdrowe śniadanie. Przekonujemy się, że mleko jest nie tylko zdrowe, ale i smaczne.

• Grupa młodsza- od 8.15-8.45
  • Grupa starsza - od 8.45-9.15

• 9.00-10.15

To czas, w którym dzieje się wiele ciekawych rzeczy. Wzbogacamy swoje wiadomości, wyzwalamy aktywność w różnych naszych sferach rozwoju. Uczestniczymy w zajęciach kierowanych- malujemy, lepimy, rysujemy, śpiewamy, tańczymy, wycinamy, uczestniczymy w zabawach konstrukcyjnych, badawczych i gimnastykujemy się. Uczymy się wierszy, piosenek, czytamy, liczymy, rozwiązujemy zagadki.

II ŚNIADANIE- 10.15- 10.25

• 10.25- 12.00

Przygotowujemy się do wyjścia na spacer lub do naszego ogródka (w czasie zimnych dni ubieramy się ciepło, a w słoneczne nie zapominamy o nakryciach głowy).

Świeże powietrze to zdrowie, dlatego jest to czas na zabawy na podwórku przedszkolnym, gdzie rozwijamy swoją wyobraźnię tworząc wspólnie różne budowle z piasku. Częste też spacerujemy po najbliższym otoczeniu obserwując otaczającą nas przyrodę i nie zapominamy o zabawach ruchowych.

Następnie przygotowujemy się do obiadu- myjemy dokładnie ręce i nie zapominamy o formach grzecznościowych: dziękuję, smacznego, a także o modlitwie przed posiłkiem.

OBIAD

• Grupa młodsza- 12.00-12.30
  • Grupa starsza- 12.30-13.00

• 12.30- 14.00 Teraz czas na odpoczynek - słuchając bajek, baśni czytanych, opowiadanych przez naszą panią lub siostrę.

( Najmłodsze dzieci śpią do godziny 14.00)  W tym czasie utrwalamy wiadomości, kończymy zadania rozpoczęte przed południem, rozwijamy swoje zainteresowania i zdolności.

• 14.00-14.30

Po różnych ciekawych zajęciach czas na zabawę ruchową i przygotowanie się do podwieczorku.

PODWIECZOREK

• Grupa młodsza- 14.30- 14.45
  • Grupa starsza- 14.45-15.00

• 15.00-16.30

Kończy się dzień w przedszkolu. Rodzice zabierają nas do domów. Ci, którzy jeszcze zostają mają czas na zabawę lub na utrwalenie wiadomości zdobytych w ciągu całego dnia. Pamiętamy też o zabawach ruchowych. W słoneczne dni bawimy się na placu zabaw pamiętając o bezpiecznym korzystaniu ze sprzętu terenowego oraz o tym, że ma on służyć innym dzieciom.